Systemy automatyzacji w e-commerce jest koniecznością, jeśli zależy Ci na sprawnej sprzedaży. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić ogromną ilość czasu na wykonywaniu powtarzalnych czynności. Automatyzacja e-commerce możliwa jest przy pomocy narzędzia BaseLinker. Co to jest i jakie funkcjonalności jest w stanie zaoferować właścicielom małych i dużych sklepów online? Czas to sprawdzić.
Narzędzia do sprzedaży online wykorzystywane są do wsparcia działań każdego przedsiębiorstwa. W ten sposób mają szansę na to, aby się rozwijać. Czas więc na to, aby poznać BaseLinker – propozycja, która uznawana jest za jeden z największych systemów do automatyzacji sprzedaży na rynku. Jeżeli zależy Ci na tym, aby szybciej realizować zamówienia i obsługę klienta, powinieneś zainteresować się tym rozwiązaniem.
Czym jest BaseLinker?
BaseLinker to doskonałe rozwiązanie, ponieważ będziesz mógł korzystać z wielu kanałów bez konieczności logowania się na nie. Panel systemu to wielofunkcyjne narzędzie, które będzie w stanie sprawić, że będzie można zapewnić sobie obsługę Allegro, Amazon czy E-bay, sklepów internetowych, a także stacjonarnych. To także możliwość obsługi zamówień telefonicznych.

Integracje a BaseLinker – ułatw sobie prace na wielu frontach
System umożliwi Ci integrację z wieloma systemami do zarządzania sprzedażą. To jedna z tych wiadomości, która będzie w stanie sprawić, że z BaseLinker będziesz korzystał jeszcze chętniej. Otóż do dyspozycji są następujące integracje z:
- zewnętrznymi hurtowniami – obowiązkowa opcja, jeżeli będziesz stawiał na dropshipping lub myślisz o większych zamówieniach;
- systemami ERP – jest to możliwe dzięki zewnętrznym integratorom, które umożliwiają połączenie się z Subiekt GT, Subiekt Nexo, Asseco Wapro, Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL;
- platformami sklepów internetowych – można je zaliczyć do najczęściej wybieranych – BaseLinker zapewnia wsparcie PrestaShop, WooCommerce, Shopify, Shoper;
- marketplace – wśród współczesnych konsumentów cieszą się one największą popularnością, mowa tutaj o Allegro, Amazon, Ebay, Shopee czy Erli;
- drukarkami online – w ten sposób będziesz mógł w łatwiejszy sposób wydrukować etykiety nadawcze, paragony do zamówień i faktury nadawcze, do dyspozycji jest Printer, Inspigo, PrintNode i CloudPrint;
- systemami księgowymi – wśród nich można znaleźć np. wFirma.pl, Fakturowo, InFakt, Fakturownia;
- firmami kurierskimi – w tym InPost, Poczta Polska, UPS, FedEx, DPD, które do wysyłki towarów są bardzo często wykorzystywane;
- aplikacjami do wysyłki SMS do klientów – przykładowo może to być BulkGate, ClickSend, SMSAPI, SMSLINK, chociaż do wyboru są także inne aplikacje.

Automatyzacja sprzedaży i obsługi klienta
BaseLinker jest integratorem, który zapewnia wiele funkcji, dzięki czemu możliwa będzie na przykład optymalizacja procesów sprzedażowych.
Automatyzacja procesu sprzedaży i obsługi klienta pozytywnie wpłynie na to, jak dana marka będzie odbierana. W ten sposób klienci będą informowani o tym, że zmiana statusu zamówienia została zmieniona.
Do tego można liczyć również na wsparcie przy wystawianiu faktur oraz paragonów. Klienci zostaną także powiadomieni o tym, że paczki zostaną nadane, a na dodatek od razu będzie można liczyć na wygenerowanie etykiety.

Co jeszcze jest w stanie zapewnić BaseLinker?
Zarządzanie wysyłkami i logistyka
Korzystając z BaseLinker zyskujesz możliwość zarządzania wszystkimi wysyłkami. I to korzystając tylko z jednego panelu. Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie jednej lub większej ilości paczek. To znacznie przyspiesza operacje i codzienne zadania logistyczne. Tym bardziej, że nadal korzysta się z integracji z różnymi drukarkami. Wystarczy tylko kilka kliknięć, dzięki czemu możliwe będzie wygenerowanie wielu etykiet za każdym razem.
Manager zamówień
Nie zapominaj także o tym, że zyskujesz dostęp do managera zamówień. Jest to funkcja, która umożliwia zarządzanie zamówieniami ze sklepu internetowego i nie tylko.
Do tego możesz pobrać zamówienia z market place i sklepów stacjonarnych, jeżeli takowe posiadasz. Na tym właśnie polega pełna automatyzacja, dzięki czemu realizowanie codziennych zadań będzie bardzo łatwe.
Własny magazyn produktów
Masz także możliwość utworzenia własnego magazynu produktów. Docenisz tę możliwość wtedy, jeżeli nie wystawiasz na marketplace, nie masz własnego sklepu internetowego, a do tego nie masz systemu ERP. W ten sposób stworzysz nie tylko własną bazę produktów.
Po kilku kliknięciach Twoje oferty pojawiają się na największych marketplace.

Ile kosztuje BaseLinker?
Ile kosztuje BaseLinker? Finalna cena uzależniona jest od kilku najważniejszych czynników. Są to:
- liczba realizowanych zamówień ze wszystkich kanałów z całego miesiąca;
- liczba produktów znajdujących się w magazynie;
- liczba aktywnych ofert.

Cena za korzystanie z systemu jest skalowalna. Jeżeli prowadzisz mniejszy sklep, gdzie ilość ofert jest mała, to zapłacisz za to kilkadziesiąt złotych. W przypadku, gdy Twój sklep zaliczany jest do naprawdę dużych, będziesz musiał zainwestować nawet kilkaset złotych.